facebook

У місті Кам’янка на Черкащині померла 5-місячна дівчинка. Вона плакала вночі, потім кашляла, а ближче до ранку перестала дихати. Матір цієї дитини раніше вже позбавляли батьківських прав на старшу дочку. А знайомі розповідають, що жінка любить зловживати алкоголем.

У Кам'янці померла 5-місячна дівчинка. Дитина плакала і кашляла, а потім перестала дихати

При цьому правоохоронці слідів насильницької смерті не виявили. Хоча вони відкрили кримінальне провадження, проте поки що припускають, що міг статися нещасний випадок.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Дівчинка кашляла, а вранці перестала дихати
Трагедія сталася рано-вранці в середу, 15 грудня. Про це повідомила місцева депутатка Наталія Клименко. “Мати, яка віддавала перевагу відпочинку в п’яному чаді, втратила доньку назавжди”, – написала вона.

Депутатка припустила, що немовля могло померти від переохолодження або захлинутися під час крику.

У сім’ї є ще двоє дітей 3 та 6 років, їх передали бабусі з інвалідністю. А у Клименко виникли запитання і до поліції, і до органів опіки дітей. За її словами, жінка вже зверталася до них по допомогу, проте жодної реакції нібито не було.

“Ви ж знали, що цю матір уже позбавили прав на старшу доньку. Чому вашою відповіддю на її прохання про допомогу було: “Нічого ж не сталося, не турбуйте нас, бо й так багато роботи”? Тепер трапилася смерть дитини, і ви привозите до бабусі дітей, опускаєте очі, не знаючи, що сказати цій жінці, виправдовуючи ваше небажання допомогти їй, коли ще можна було це зробити”, – написала депутатка.

Місцева депутатка Наталія Клименко озвучила деталі трагедії

Начальниця служби у справах дітей міської ради Кам’янки Ірина Коновалова заявила, що у сім’ї стався нещасний випадок.

“Як розповіла мама, напередодні вона лягла спати після 22 години, донька вже спала. Приблизно о 4-й годині ранку дівчинка заплакала, мама її погодувала – і мала заснула. Близько 6-ї години дитина почала кашляти, вона поклала її на бочок. Донька засопіла, бо у неї був нежить. А хвилин через 20-30 вона почула, що дитина перестала дихати. Вона відразу зателефонувала в швидку”, – каже чиновниця.

Але люди, які знають цю сім’ю, називають її неблагополучною. Подейкують, що мати Тетяна Роман сильно п’є і час від часу в жінки з’являються нові співмешканці. Місцеві розповідають, що діти живуть у жахливих умовах, у будинку повна антисанітарія.

“Тієї ночі донька не лежала з нею в ліжку, як вона каже. Люди, які були там, розповідають, що дитина плакала в колясці, а до неї ніхто не підходив. І вже вранці виявилося, що вона померла”, – заперечила депутатка Клименко.

Вранці дівчинка вже була мертва.

Матір уже позбавляли батьківських прав
Тетяна має ще старшу доньку, проте жінку вже давно позбавили батьківських прав на неї. “Кілька років тому, коли вони ще жили в районі, соцслужби за рішенням суду забрали дитину і передали до іншої сім’ї. Спочатку батьківських прав матір не позбавляли, вона могла спілкуватися з дочкою. Але потім, коли мати чекала вже на другу дитину, вона сама написала заяву на позбавлення прав, оскільки утримувати двох дітей не могла”, – пояснює Коновалова.

Також у службі у справах дітей підтвердили, що бабуся справді зверталася до них. “Коли Тетяна з дітьми живе в будинку в матері, то все у них добре. Як тільки жінка знаходить собі нареченого і йде до нього, бабуся починає дзвонити, говорити, що дочка зникла, знайдіть. Зараз дві дівчинки перебувають у неї. Але вона проти того, щоб доньку позбавляли батьківських прав”, – каже Коновалова.

За її словами, зараз сама бабуся нічого коментувати не хоче, стверджуючи, що нібито їй заборонили про це говорити. Хоча раніше жінка розповідала знайомим, що ніяк не може вплинути на Тетяну, яка просто забирала дітей та йшла пиячити до друзів. Саме тому вона оббивала пороги соціальних служб та поліції, аби хоч якось напоумити доньку.

Дівчинка плакала, а до неї ніхто не підходив

У соціальній службі запевняють, що Тетяна була в будинку у брата, де і сталася трагедія. “Я її запитала: “Ти пила?” Вона сказала, що випила пляшку пива. Зовні вона не видавалася п’яною. Тепер, якщо в поліції відкриють справу про злісне невиконання батьківських обов’язків, ми вирішимо подальшу долю дітей”, – каже чиновниця.

У те, що Тетяна виправиться, ніхто не вірить. Кажуть, що вона обіцяла змінитись, ще коли в неї забрали першу дочку. Але тепер справа дійшла до смертельної трагедії.

Це нещасний випадок?
У поліції Черкаської області OBOZREVATEL підтвердили, що відкрили кримінальне провадження за ст. 115 КК України з позначкою “нещасний випадок”.

“Отже оперативна група виїжджала на місце. Вони оглянули дитину, слідів насильницької смерті не виявили. Після розтину та судово-медичної експертизи стало зрозуміло, що дівчинка захлинулася блювотними масами”, – пояснила спікерка Зоя Вовк.

У четвер, 16 грудня, дитину поховали.

Поліція відкрила справу про нещасний випадок

На жаль, в Україні вже не перший випадок, коли діти з неблагополучних сімей гинуть, так і не дочекавшись допомоги від служб, які зобов’язані захищати їх і стежити, що відбувається в сім’ях. І вчасно ухвалювати рішення про вилучення дітей із таких сімей.

Джерело.