facebook

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що останній масовий збір у застосунку “Дія” співпав із початком подання заявок на програму “єПідтримка” недарма. За його словами, через велику кількість запитів зросло навантаження на реєстри та інформація просто не підтягнулась.

Федоров наголосив, що у таких випадках особисті документи людини нікуди не зникають. Про це міністр розповів в інтерв’ю виданню ВВС.

Він зазначив, що з метою безпеки немає єдиної бази для зберігання документів. Тому при технічному збої вони можуть не вчасно підтягуватися в “Дію”.

“Немає однієї бази даних, де все зберігається. Щоразу – це нові запити до реєстрів. А наші реєстри будувалися багато років, хоча ми їх і оновлюємо поступово, тому коли система не стабільна, реєстри не витримують, а інформація не підтягується. Але це не означає, що документи зникли, на цей час вони просто не підтягнулися”, – розповів Федоров.

Також він сказав, що в день відкриття запису на програму “єПідтримка”, за якою вакциновані громадяни можуть отримати 1000 гривень, у застосунок надходило мільйони запитів і реєстри просто не витримали такого масового навантаження.

“Ми заздалегідь запустили послугу “єПідтримка” та отримали надвелике навантаження на систему – мільйони запитів на день. Ми попередили, що цей тиждень буде складним, але нам треба все протестувати. Ми чесно про це говоримо і намагаємося зробити все, щоб у людей не виникало” проблем. Ця нестабільна ситуація тривала недовго, 14 грудня все працювало”, – наголосив міністр.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з 19 грудня стартує програма “єПідтримка”. За участь у вакцинації громадяни, як обіцяв президент Володимир Зеленський, отримають 1 тис. грн. Їх можна буде витратити на покупку абонементу до спортзалу, квитка до кінотеатру або книг.

Нагадаємо, у електронній системі охорони здоров’я України 13 грудня стався технічний збій. Через нього українці не могли згенерувати COVID-сертифікати у “Дії”. Збої сталися в день запуску тестування проекту “єПідтримка” – виплат за тисячі гривень вакцинованим українцям.

 

 

Джерело.