facebook

Від чого залежить пенсія в Україні: формули розрахунку від Пенсійного фонду

В Україні при призначенні пенсії важливий не лише стаж, а й зарплата. Тож чим вона вища, тим вищою буде пенсія. А якщо ви пропрацювали 40 років на мінімальній зарплаті, то розраховувати на високу пенсію не варто.

Як повідомляє видання «На пенсії», розмір пенсії залежить від двох критеріїв. Йдеться про стаж офіційної роботи та особистий коефіцієнт, тобто наскільки офіційна зарплата була більшою, рівною або меншою за середню по країні. Формула розрахунку: пенсія = середня зарплата на момент нарахування пенсії х стаж х особистий коефіцієнт, де:

  • Розмір середньої заробітної плати. Це показник середньої заробітної плати в Україні за три роки, що передували призначенню пенсії і з якої сплачено страхові внески.
  • Індивідуальний коефіцієнт зарплати – сума співвідношень зарплати у конкретному місяці до середньої зарплати по Україні. Він розраховується шляхом співвідношення суми зарплати, яку людина отримує, до розміру середньої зарплати за відповідний місяць. Сума коефіцієнтів заробітної плати поділяється на страховий стаж за місяці, враховані для визначення коефіцієнта заробітної плати.
  • Коефіцієнт страхового стажу — кількість стажу роботи, помножена на величину оцінки одного року страхового стажу та поділена на 12. Тобто кількість років стажу необхідно помножити на 0,01.

Простими словами – один рік стажу дає лише 1% пенсії, а особистий коефіцієнт ви можете збільшити у 3-5 разів. Наприклад, розрахуємо пенсію для трьох пенсіонерів з однаковим стажем – 35 років, але з різними особистими коефіцієнтами: 0,5, 1 та 3. За останніми даними Пенсійного фонду, середня зарплата для розрахунку пенсії – 13 423 гривень. За коефіцієнта 0,5 пенсії буде 2349 гривень, за 1 – 4698 гривень, за 3 – 14 094 гривень.

Джерело.