facebook

Штрафи у понад 50 тис. грн — у поліції нагадали водіям про популярне покарання

У Департаменті патрульної поліції України нагадують про покарання за керування транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. За таке порушення передбачений штраф або адмінарешт із позбавленням права на керування до десяти років та конфіскацією авто.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Покарання за керування у стані сп’яніння
Як зазначив посадовець, з початку поточного року за керування транспортом у стані сп’яніння патрульна поліція склала 128,9 тис. протоколів.

Зокрема, Стаття 130 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає, що не можна:

керувати транспортним засобом в стані наркотичного та іншого сп’яніння;
керувати транспортом під впливом медпрепаратів, що впливають на увагу й швидкість реакції;
передавати керування транспортом особі, котра перебуває у стані сп’яніння або під впливом медпрепаратів;
відмовлятися від проходження в рамках встановленого порядку перевірки на стан алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння або щодо вживання медпрепаратів, що впливають на швидкість реакції.

Суми штрафних санкцій

Розміри покарання за керування у стані сп’яніння сягають 51 тис. гривень із можливістю позбавлення права керування на десять років. Суми можуть бути наступні:

за частиною 1 статтею 130 Кодексу про адміністративні правопорушення (Керування транспортом у стані сп’яніння чи відмова від перевірки на стан сп’яніння) — штраф 17 тис. грн із позбавленням права керування на один рік;
за частиною 2 статті 130 (повторне за рік керування авто у стані сп’яніння) — штраф 34 тис. грн із позбавленням права керування на три роки з оплатним вилученням транспорту та без такого чи адміністративний арешт на десять діб з оплатним вилученням авто чи без цього;
за частиною 3 статті 130 (третє та наступні за рік керування у стані сп’яніння) — 51 тис. грн із позбавленням права керування на десять років та конфіскацією транспорту, адмінарешт на 15 діб із позбавленням права керування на десять років та конфіскацією транспорту;
за частиною 4 статті 130 (вживання водієм, що керував транспортом, після ДТП за його участю, спиртного, наркотичних засобів, психотропних речовин, медпрепаратів до перевірки) — 34 тис. грн чи адмінарешт на термін 15 діб із позбавленням права керування на три роки.

Джерело.