facebook

Можна не чекати настання пенсійного віку

На кінець минулого року в Україні прийнято закон, що спрощує процедуру добровільного участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Про це повідомляє пресслужба ПФУ.

Хто може брати участь?

Участь у добровільному пенсійному страхуванні можуть приймати як застраховані особи, так і ті, хто ще не знаходиться в системі страхування та має вік від 16 років. Крім того, передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.

Умови участі:

• наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; • таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Як скористатися?

Необхідно укласти договір з Пенсійним фондом України та сплатити внески – або за себе, або на користь іншої особи.

Договір укладається в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

Хто визначає розмір внесків та термін їх сплати?

Людина самостійно встановлює періодичність та розмір сплачуваних внесків після укладання договору.

Як звітувати про сплачені кошти?

Сплачені внески автоматично обліковуються після надходження коштів на рахунок Фонду. Немає необхідності подавати жодних звітів про це.

Повідомлення про сплату надходить в особистий кабінет застрахованої особи або на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Які переваги?

Сплачені внески відображаються як страховий стаж чи збільшення заробітної плати для майбутньої пенсії.

Як це працює?

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць додається до страхового стажу або збільшує зарплату для обчислення пенсії – для незастрахованих осіб або для збільшення зарплати застрахованих осіб.

Якщо за певний місяць сплачено, скажімо, 2000 гривень, для застрахованої особи місячний дохід, який буде враховано при розрахунку пенсії, збільшиться на понад 9000 гривень.

Фактично, кожні 100 гривень добровільно сплачених внесків збільшують місячний дохід, що буде врахований при призначенні пенсії, майже на 455 гривень.

Якщо після врахування добровільно сплачених страхових внесків та внесків, сплачених роботодавцем за застраховану особу, дохід перевищить максимальну величину, з якої сплачуються страхові внески за відповідний місяць, частина внесків переноситься на наступний місяць.

Джерело.