facebook

На яку пенсію можуть розраховувати українці за мінімальної зарплати незалежно від великого стажу

Як повідомляється, що в Україні з мінімальною зарплатою та великим стажем (35 років) розмір пенсії становитиме 2349 грн, із середньою зарплатою – 4698 грн, а якщо зарплата втричі вища за середню – 14094 грн. За останніми даними Пенсійного фонду, середня зарплата для розрахунку пенсії – 13 423,28 грн. Про це пише видання “На Пенсії”.

Отже, при призначенні важливий не тільки стаж, а й ваша зарплата, чим вона вища, тим вищою буде пенсія. А якщо ви пропрацювали 40 років на мінімальній зарплаті, то розраховувати на високу пенсію не доводиться.

У Пенсійному фонді пояснюють, що розмір пенсії залежить від двох критеріїв – це стаж офіційної роботи та особистий коефіцієнт, тобто наскільки офіційна зарплата людини була більшою, рівною чи меншою від середньої по країні. Формула розрахунку: пенсія = середня зарплата на момент нарахування пенсії х стаж х особистий коефіцієнт.

ДЕ:

Розмір середньої зарплати. Це показник середньої заробітної плати в Україні за три роки, що передували призначенню пенсії, та з якої сплачено страхові внески.

Індивідуальний коефіцієнт зарплати – сума співвідношення зарплати у конкретному місяці до середньої зарплати в Україні. Він розраховується шляхом співвідношення суми зарплати, що отримується, до розміру середньої зарплати за відповідний місяць. Сума коефіцієнтів заробітної плати поділяється на страховий стаж протягом місяців, враховані визначення коефіцієнта зарплати.

Коефіцієнт страхового стажу – кількість стажу роботи, помножена на величину оцінки одного року страхового стажу та поділена на 12. Тобто кількість років стажу необхідно помножити на 0,01.

Простими словами – один рік стажу дає лише 1% пенсії, а особистий коефіцієнт ви можете збільшити у 3-5 разів.

Наприклад розрахуємо пенсію для трьох пенсіонерів з однаковим стажем – 35 років, але з різними особистими коефіцієнтами: 0,5, 1 та 3.

За останніми даними Пенсійного фонду, середня зарплата для розрахунку пенсії – 13 423,28 грн.

За коефіцієнта 0,5 пенсія буде 2349 грн, за 1 – 4698 грн, за 3 – 14094 грн.

Тому при призначенні важливий не лише стаж, а й ваша зарплата, чим вона вища, тим вищою буде пенсія. А якщо ви пропрацювали 40 років на мінімальній зарплаті, то розраховувати на високу пенсію не доводиться.

Джерело.