facebook

Українців хочуть штрафувати за літню “резину”

У Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 8369 “Про внесення змін до окремих законодавчих актів України з питань забезпечення безпеки руху на дорозі”, пише портал autotheme.info.

 

Його основна мета — підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні та зменшення кількості аварій, що виникають через неналежне використання шин у певний період року.

 

Цей законопроект передбачає введення адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом з різними технічними недоліками, зокрема тими, що впливають на гальмівну або кермову систему, а також буксирувальні пристрої та зовнішнє освітлення, особливо у темний час доби.

 

До цієї категорії також входить експлуатація транспортного засобу без відповідних типів шин з 1 листопада по 31 березня або використання шин, які не відповідають установленим нормам та стандартам. За порушення буде накладено адміністративний штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 гривень.

 

Крім цього, законопроект пропонує такі правила:

 

У період з 1 листопада по 31 березня транспортні засоби з максимальною технічно дозволеною масою до 3,5 тонн повинні мати зимові або всесезонні шини на всіх колесах для допущення до руху на дорогах.

 

Для транспортних засобів з максимальною технічно дозволеною масою понад 3,5 тонн, вони зобов’язані мати зимові шини на всіх колесах для участі в дорожньому русі у той самий сезонний період.

 

Прийняття цього закону набуде чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Ця ініціатива спрямована на підвищення безпеки дорожнього руху, особливо в зимовий період, та забезпечення належного обладнання транспортних засобів для роботи в складних погодних умовах. Це має важливе значення для зменшення кількості аварій та підвищення загальної безпеки на українських дорогах.

Джерело.