facebook

Світ котиться до Третьої світової, Україна має рік на підготовку – екскомандир роти “Айдара”

Євген Дикий наголошує на важливості нарощувати власне виробництва зброї та боєприпасів.

Світ котиться до Третьої світової війни, тому що “Захід розслабився і не готувався”, а “вісь зла – знахабніла”.

Таку думку висловив командир штурмової роти батальйону “Айдар” 2014-2015 років, військовий аналітик Євген Дикий, передає “Еспресо”.

“Світ котиться до Третьої світової війни. З одного боку я радий, що Захід нарешті починає потроху звикати до цієї думки, бо для нас це було очевидно ще рік тому. Нарешті на Заході зазвучали голоси, які оцінюють, що загроза достатньо значна, а шанс уникнути великої війни – це зараз бігом до неї готуватися. Бо Холодна війна не переросла у світову, тому що до неї тоді були готові. І тодішня вісь зла не ризикнула розпочати велику війну”, – розмірковує Дикий

На його думку, країни Заходу “розслабилися” і 30 років не готувалися до війни. Тому і нахабніє нинішня “вісь зла” (ймовірно, експерт має на увазі РФ та Іран).

Перегони озброєнь
За словами Дикого, перегони озброєнь у світі вже розпочалися.

“Весь західний оборонпром зараз за рік отримав більше замовлень, ніж за останніх 10 чи 15 років. Нарощуються виробничі потужності, але проблема у тому, що не все можна вирішити тільки грошима.

Крім грошей ще вирішує і час. Деякі речі дуже повільно відновлюються. Зокрема це стосується виробництва звичайних боєприпасів, тих самих артилерійських снарядів. Грубо кажучи, на сьогодні запаси та виробництво снарядів у 300 разів менші, ніж потрібні для такого масштабу війн”, – підрахував аналітик.

Що робити Україні
Дикий вважає, що загроза глобальної війни – певний мінус для України.

“Якщо завтра глобальна війна, то Заходу не треба розпорошувати свої запаси, зокрема на Україну”, – каже експерт.

Тому він наголошує на важливості нарощувати власне виробництва зброї та боєприпасів.

“Швидше за все, у нас є 2024 рік, коли нам ще збережуть нинішній рівень західної підтримки. А от, що буде у 2025 році, точно ніхто не передбачить. Тобто ми маємо наступний рік, щоб навчитися себе самозабезпечувати”, – підсумував ексротний батальйону “Айдар”.

Джерело.