facebook

Водій отримає 117 000 грн компенсації моральної шкоди через неправильний штраф

На Харківщині водій за рішенням суду отримає компенсацію моральної шкоди у розмірі 117 000 гривень за те, що патрульні поліцейські протиправно притягнули його до адміністративної відповідальності за нібито порушення правил дорожнього руху за ч.1 ст. 126 КУпАП. Такого рішення у справі №636/4680/21 дійшов Чугуївський міський суд.

Водій звернувся з позовом до суду, вимагаючи скасування вищезгаданої постанови. Суд скасував цю постанову. Але постанову все одно чомусь направили на примусове виконання до Виконавчої служби (це сталося через два місяці після того, як суд скасував постанову поліції). Було відкрито виконавче провадження та накладено арешт на майно позивача. Ці події призвели до проблем із серцем у водія, і він лікувався на стаціонарі у лікарні.

Автомобіліст був змушений звернутися ще раз із позовом до суду, вимагаючи компенсації за лікування та компенсацію моральної шкоди у розмірі 117 000 гривень (виходячи із розміру мінімальної заробітної плати 6500 грн). Чугуївський міський суд задовольнив позов. При цьому заподіяну позивачу моральну шкоду має бути відшкодовано за рахунок державного бюджету за рахунок коштів Держказначейства.

Таким чином, водій отримає 117 тисяч гривень у вигляді компенсації моральної шкоди. Це, мабуть, безпрецедентна сума компенсації моральної шкоди, яка колись була в Україні. Щоправда, за скаргою на це рішення суду вже відкрили апеляційне провадження. Апеляційний суд може скасувати таку велику суму компенсації моральної шкоди. Тобто водій ще має довго захищати себе в суді.

Джерело.