facebook

Жінку навіть не врятував пенсійний вік

У Волинській області пенсіонерці за проведення валютного обміну в місці, що не є банком, було нараховано штраф у розмірі 8500 гривень та конфісковано 20 злотих. Інцидент трапився 27 вересня 2023 року в місті Володимир-Волинському, коли жінка, знаходячись біля місцевого ринку, обміняла 20 злотих на 174 гривні, про це повідомляє портал ТСН.

 

Це рішення було прийняте Володимир-Волинським міським судом Волинської області. Правоохоронні органи склали протокол про адміністративне порушення, засудивши пенсіонерку за порушення статті 6 Закону України “Про валюту і валютні операції”.

 

У суді жінка визнала свою провину та висловила справжнє розкаяння. Окрім штрафу та конфіскації 20 злотих, їй доведеться сплатити 537 гривень судового збору. Це рішення можна оскаржити в апеляційному суді.

Варто додати, що обмін валют не в банках та спеціальних установах (обмінниках) заборонений в України. Таке порушення може тягнути за собою адміністративну, а у деяких випадках кримінальну відповідальність.

 

Відповідно до ст. 163 КпАП незаконне скуповування валюти тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

У разі, якщо особа після накладання штрафу повторно вчинить таке правопорушення — за це настає кримінальна відповідальність згідно зі статтею 80 ККУ. Якщо ж злочин скоєно групою осіб у значних розмірах, то опинитися за ґратами можна від 5 до 10 років…

Джерело.