facebook

Для всіх наших шанованих читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важливі новини. Через війну десятки тисяч пенсіонерів змушені були залишити свої будинки. Згодом, для багатьох гостро постало питання збереження пенсійних виплат.

Так, у Консульстві України, яке знаходиться у польському Гданську, розповіли, чому можуть зупинити виплати, і що робити українським біженцям, які хочуть їх зберегти.

 

“Чинне законодавство не передбачає “перереєстрацію” осіб для збереження пенсій. Але є один виняток. Йдеться про те, що виплата пенсії може бути припинена у випадках, передбачених частиною 1 статті 49 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, – зазначає відомство.

Це може статися у таких випадках:

– якщо документи, на підставі яких призначили пенсію, виявились недостовірними;

– якщо пенсіонер не забирав належні виплати протягом півроку;

– якщо виникли інші ситуації, що передбачає закон.

Якщо раптом таке сталося, то для того, щоб відновити виплати, потрібно особисто звернутися до зручного для вас сервісного центру Пенсійного фонду на території України та подати заяву.

 

Для українських біженців за кордоном на час дії військового стану та 3 місяців після нього передбачено можливість подавати заяву про поновлення пенсії та відповідні документи за допомогою пошти, нагадують у консульстві.

 

Документи, які доведеться додати до заяви в цьому випадку:

– копію довідки про тимчасовий захист або статус з перекладом;

 

– оригінал документа, що підтверджує те, що заявник живий;

 

– Копію українського паспорта.

 

Важливо: всі документи іноземною мовою необхідно подати з перекладом.

 

У консульстві можна одержати відповідні документи. Для цього потрібно:

– записатися на прийом,

– прибути на прийом у призначений час,

– пред’явити будь-який дійсний паспорт,

– заповнити заяву,

– сплатити консульський збір.

 

Докладніше дізнатися про способи запису прийом можна за посиланням. Після прийому та розгляду документів необхідні довідки будуть готові протягом приблизно півгодини.

Джерело.