facebook

Стало відомо, кому і чому можуть урізати пенсію

Існує низка законних підстав, через які виплату пенсіонеру можуть скоротити максимально до 50%. Причини названо у відео на YouTube-каналі Банківський клуб.

ПФУ має право урізати розмір виплати на 20%, а іноді й на 50% у таких випадках:

Виконання судових рішень, рішень та вироків суду щодо майнових стягнень;

Виконавчі приписи, видані нотаріусами;

Інші рішення та постанови, що підлягають виконанню аналогічно до судових рішень.

Тобто якщо пенсіонер має борги, наприклад, не платить аліменти, кредити, штрафи тощо, ПФУ може зменшити суму виплат для погашення боргу.

 

До 50% від розміру пенсії можуть утримати у таких випадках для сплати:

 

Аліментів;

Збитків внаслідок розкрадання майна підприємств, установ та організацій;

Збитків, заподіяних здоров’ю або які призвели до інвалідності;

Сум, переплачених із заробітної плати відповідно до закону.

До 20% забирають для виплати інших видів стягнень. Зазначається, що виконавець обов’язково повинен повідомити стягувача та боржника про відкриття виконавчого провадження, направивши постанову рекомендованим листом.

 

Але слід зазначити, що таке стягнення з пенсійних виплат буде застосовано лише в тому випадку, якщо боржник не має жодних коштів на рахунках у банках, або немає майна, достатнього для покриття боргів у повному обсязі.

При цьому, згоду боржника звернення стягнення з його пенсію немає жодного юридичного значення, оскільки рішення судів у разі їх невиконання боржником виконуються у примусовому порядку.

Однією з найпоширеніших причин стягнення частини пенсії є те, що пенсіонер вийшов на пенсію та продовжує працювати, а у ПФУ про це не повідомив. У такому разі пенсіонера зобов’язують повернути переплату.

 

Джерело.