facebook

Кожного року в Україні, як і в багатьох країнах Європи відбувається перехід на зимовий час. Цього року цей перехід відбудеться 29 жовтня.

Про це повідомляє портал Стіна.

 

Що означає це перехід на зимовий час – українці матимуть можливість у цей день спати на 1 годину довше. Так відбудеться, бо стрілки на годинниках будуть переводитись на 1 годину назад. Тобто, якщо було 4:00, то стане 3:00.

 

Плюсом є те, що мобільні телефони та інші гаджети зроблять цей перехід на новий час автоматично. А от старі мобільні телефони та механічні годинники доведеться перевести самостійно.

 

Відомо, що перехід на зимовий та літній час в нашій країні здійснюється вже майже 40 років. Зміна часу регулюється постановою Кабміна ще від 13 травня 1996 року.

 

Якщо перехід на зимовий час відбувається наприкінці жовтня, то перехід на літній час – у в кінці березня.

 

Вперше такий розпорядок було введено у Великобританії. Там, ще в далекому 1908 році це запровадили задля розумного споживання електроенергіїї протягом доби.

 

Ще з 2021 року у Верховній Раді України періодичнорозглядається питання про відміну переведення годинників. Але законопроект так і не було жодного разу прийнято через те, що наша країна досить велика і неможливо східним і західним областям жити по одному часу весь рік.

 

Адже якщо жити тільки за зимовим часом, то на сході України світати буде вже о 3:00.

 

Якщо буде тільки літній час, то на заході буде світати близько 9:00 і на роботу чи в школу доведеться іти по темноті.

Джерело.