facebook

Сезонний переведення годинника негативно впливає на здоров’я. Все через те, що це змінює біологічні ритми людини

Традиційно перехід на зимовий час в Україні відбувається в останню неділю жовтня. У 2023 році дата переведення стрілок годинника припадає з 28 на 29 жовтня, тобто з суботи на неділю.

Завдяки переведенню годинника на зимовий час у вихідний день ви можете спати на годину довше.

 

Перехід на зимовий та літній час було введено у 1981 році з метою економії електроенергії. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а навесні — на літній, на годину вперед. Але в поселення роки все більше країн стали відмовлятися від цієї традиції через низьку ефективність та шкоду здоров’ю.

Вплив на здоров’я

Вчені вважають, що сезонний переведення годинника негативно впливає на здоров’я. Все тому, що це змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину тому провокує розвиток імунних та серцево-судинних захворювань, викликає загострення хронічних хвороб, порушення сну і може стати причиною осінньої депресії.

 

Тому щоб перехід на зимовий час пройшов непомітно для здоров’я, потрібно готуватися в ньому заздалегідь.

 

Для цього необхідно:

дотримуватись культури сну

заздалегідь починати трохи раніше прокидатися і лягати спати

змістити свої звичні процеси – робити всі фізіологічні процеси в такому ритмі, як це було раніше

Зазначимо, що самі українці вважають, що саме так званий “зимовий час” є їхнім часом і сильно “за” те, щоб скасувався перехід на літній час. Хто знає, можливо в 2024 році влада почує заклики народу і скасує це кручення стрілок туди-сюди.

Джерело.