facebook

В уряді не можуть визначитись з покаранням

Серед урядових кіл триває правова дискусія стосовно санкцій, які можуть бути застосовані до чоловіків, що покинули Україну під час війни.

 

Цю інформацію надав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на DW.

 

Міністр підкреслив, що питання покарання для чоловіків, які залишили країну, є складним.

 

“Тут враховано і юридичний, і моральний аспекти. Моральний аспект включає в себе відчуття справедливості тих хлопців, які зараз перебувають в окопах, забезпечуючи життєдіяльність країни, та тих, хто вже 19 місяців провів за кордоном”, – пояснив міністр, додавши, що “проблема з часом стане соціальною”.

 

У той же час, Клименко підкреслив важливість з одного боку сприяти поверненню чоловіків в Україну, а з іншого — розрізняти тих, хто виїхав нелегально, від тих, хто покинув країну за законними підставами, але не повернувся.

 

“Держава зараз шукає золоту середину, щоб можливо, після повернення з-за кордону в Україну, застосувати штраф або адміністративне покарання”, – зазначив міністр.

 

Водночас, він підкреслив, що якщо чоловік виїхав з України за підробленими документами, це вже може призвести до кримінальної відповідальності.

 

Важливо зауважити, що під час воєнного стану в Україні всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними і можуть бути призвані до військової служби за мобілізацією. Крім того, законодавство забороняє виїзд за кордон військовозобов’язаним чоловікам під час воєнного стану.

Категорії чоловіків, яким дозволено виїзд за кордон:

Тимчасово непридатні до військової служби.

Багатодітні батьки.

Батьки-одинаки.

Чоловіки з інвалідністю.

Супровід хворого за кордон.

Чоловіки, які проживають за кордоном на постійній основі.

Військові відрядження.

Водії та волонтери.

Працівники залізниці та моряки.

Спортсмени та артисти.

Джерело.