Доходи українських сімей досягли рекордно низьких показників
За результатами дослідження, проведеного Незалежною асоціацією банків України, Міжнародним бюро кредитних історій та маркетинговою компанією CBR, 25% українців зазнають нестачі коштів для купівлі харчових продуктів. Про це повідомила нардеп від “Європейської солідарності” Ніна Южаніна у своєму телеграм-каналі.
Дослідження включало аудиторію віком від 18 до 60 років, які проживають у містах із населенням 50 тисяч осіб, а також зовнішніх переселенців. Особливо часто брак коштів спостерігається серед внутрішніх переселенців, тоді як зовнішні переселенці відзначили збільшення нестачі коштів на оплату відпустки (з 2% до 6% проти березня 2023 року).
“Відсоток зайнятих в аудиторії становить 76%, проте розмір середнього особистого доходу скоротився на 1394 гривні до рівня 16783 гривні на місяць. Водночас частка витрат на виплати за боргами та кредитами збільшилася з 6% до 8%”, – свідчать результати дослідження.
Щодо очікуваного матеріального становища сімей, 24% опитаних вважають, що воно швидше покращиться, порівняно з 20% у березні. Водночас частка песимістично налаштованих респондентів скоротилася з 29% до 27%. Щодо очікувань зміни цін на основні споживчі товари та послуги, 37% опитаних передбачають прискорення зростання цін порівняно з поточним рівнем. У березні цей показник був на 10% нижчим.