facebook

Українські педагоги мають змогу отримувати багато надбавок та премій. Окрім заробітної плати їм передбачені доплати.

Це можуть бути додаткові види педагогічної роботи, за педагогічний стаж, а також престижність педагогічної праці. За все це можуть виплачувати додаткові кошти. Про доплати до окладу розповіли на сайті Профспілки працівників освіти та науки України.

Залежно від педагогічного стажу:

Більше 3 років – 10% від ставки;

Більше 10 років – 20% від окладу;

Більше 20 років – 30% від окладу.

Престижність

За престижність педагогічної праці для працівників передбачені також додаткові виплати. Розмір надбавки може становити до 30% від основної заробітної плати. Якщо педагог успішно пройшов сертифікацію, він може отримувати 20% від посадової ставки. Виплата буде нараховуватися протягом дії сертифіката.

Класне керівництво

Окрім цього, класне керівництво також приносить додатковий дохід. Це можуть бути виплати у розмірі:

1-4 класи – 20% від зарплати;

5-11 класи – 25% від посадової ставки.

Перевірка письмових робіт

Передбачені доплати за перевірку письмових робіт, сума залежить від предмету.

Так, з математики становитиме 20% від стандартної ставки, з української мови та літератури – 20%, іноземні мови – 10%. Перевірка письмових робіт у 1-4 класах – 15% від заробітної плати.

Робота поза класом

Позакласна робота з фізичного виховання також оплачується у розмірі від 10 до 40% від окладу. У педагогів є звання, в залежності від кваліфікації. За це також передбачені доплати.

15% від окладу будуть отримувати: вчителі-методисти, вихователі методисти, викладачі методисти, майстри виробничого навчання.

Джерело.