facebook

В Україні хочуть закрити частину університетів: в МОН зробили важливу заяву

В Україні незабаром може зменшитися кількість університетів та коледжів. Таким чином, Міністерство освіти і науки хоче модернізувати систему вищої освіти, зробивши її більш ефективною.

Як інформує “biz.today.ua”, у МОН розробили законопроект, в якому вказано відповідні пропозиції щодо скорочення кількості навчальних закладів. У документі сказано, що з найбільш розвинених коледжів та підрозділів вишів планується створити самостійні навчальні заклади, або приєднати їх до місцевих вишів.

Зазначається, що більшість закладів пропонують такі самі спеціальності, як і місцеві університети, не маючи розвиненої технічної та матеріальної інфраструктури, тому не можуть забезпечити якісну освіту.

На сьогодні більшість університетів та вищих навчальних закладів знаходяться під керівництвом Міністерства освіти, але є й підпорядковані іншим державним органам, наприклад, Міністерству фінансів, Державній службі статистики, Національній академії педагогічних наук тощо. Для покращення системи освіти всі вузи хочуть передати до керівництва одного центрального органу.

Установам вищої освіти та науковим установам, які не мають акредитованих магістерських програм з філософії, хочуть дозволити надавати підготовку докторів філософії, використовуючи елементи освітньо-наукових програм інших дослідницьких організацій або вишів відповідно до встановленого законодавства порядку.

Ліцензії вишів, які не відповідатимуть вищевказаним вимогам, будуть анульовані з 1 липня 2025 року.

Джерело.