facebook

Синоптик розповіла, якою буде погода до кінця вересня: чи чекати заморозків

Що стосується температури повітря, вона істотно не зміниться.

У другій половині вересня погода в Україні суттєво не зміниться. У деяких регіонах очікуються дощі, місцями – грози, проте великих перепадів температури не прогнозується.

Про це розповіла метеоролог Наталія Птуха в коментарі NV. За її словами, на поточному тижні прогнозуються незначні погодні коливання – очікуємо атмосферний фронт, який надійде із заходу і торкнеться переважно західних областей і частково північних у середу, 20 вересня.

“В цілому, все ж, буде переважати погода без опадів. Лише в західних областях завтра вдень 19-го і вночі 20-го вересня ось ті короткочасні дощі, місцями з грозами. І протягом доби 20-го вересня по північних областях, але місцями можуть бути короткочасні дощі та окремі грози. Далі цей фронт розмивається, тобто на схід і на центральні області він не піде”, – розповіла Птуха.

Вже з 21 числа в більшості областей буде переважати погода без опадів. 22-23 вересня буде поле підвищеного тиску: 22 числа – вночі в Карпатському регіоні, а 23-го – в західних областях місцями короткочасні дощі.

Вітер буде переважно південного напрямку за рахунок поля підвищеного тиску. Південні і південно-східні повітряні потоки – помірних швидкостей 5-10 м/с.

Що стосується температури повітря, вона суттєво не зміниться.

“У нічні години в найближчі дні +8…+14 градусів, на узбережжі морів і в Закарпатті до +17 прогріється повітря. Тобто тепліше в нічні години. Вдень практично по всій території +22…+27 градусів, і такі температурні показники будуть триматися до кінця тижня. Тільки завтра в західних областях за рахунок більшої хмарності і того атмосферного фронту і окремих дощів нижча денна температура – +16…+21, але потім вона знову трошки підвищиться. Тому практично по всій території 22-23 вересня буде в межах +22…+28 градусів”, – уточнила метеоролог.

В Києві ж 20 вересня, як і в інших північних областях, можна очікувати дощі. Температурний режим тут теж занадто відрізнятися не буде: в нічні години +10…+13, а вдень близько +25.

“Трішечки прохолодніше 20-го вересня за рахунок атмосферного фронту: +22…+24, але з 21 вересня прогнозується +25. Триває така приємна, комфортна погода”, – додала Наталія Птуха.

З 25 числа, за попередніми розрахунками, істотних змін не очікується.

“Територія країни продовжить перебувати під дією поля підвищеного тиску, чергового антициклону, і тепер він буде з заходу. Тому в цілому буде утримуватися така ж погода. Можливо, зовсім трохи знизиться температура – все ж, повільно наближаємося до жовтня, але якихось змін ми не відчуємо, принаймні за тими розрахунками, які є на сьогодні. Вересень виходить досить такий літній і комфортний. Заморозків у найближчій синоптичній перспективі, на яку зараз можемо прогнозувати, ми не бачимо, як і такого різкого переходу саме на типову осінню погоду”, – резюмувала Птуха.

Джерело.