facebook

У цих містах України взимку може не бути опалення та електроенергії: з’явилися подробиці ситуації

Українці з побоюванням чекають на опалювальний сезон, тому що минулого російські окупанти активно обстрілювали об’єкти критичної інфраструктури. Названо міста, які взимку можуть залишитися без опалення та електроенергії.

Як інформує “biz.today.ua”, директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко дійшов висновку, що максимальна загроза нависла над двома регіонами України, причому йдеться не про прифронтові області. Найбільший ризик залишитися комунікацій у двох великих містах – це Київ та Одеса.

За словами аналітика, вказаним обласним центрам потрібно багато енергії, і там відчувається гострий дефіцит генераційних потужностей.

“У Києві є генерація, але вона покриває у найкращому разі не більше 30% споживання. В Одесі взагалі немає нічого”, – пояснив Харченко.

Напружена ситуація з електропостачанням також очікується у Запоріжжі, Кропивницькому, Кременчуці та Житомирі. У зоні підвищеного ризику й всі прифронтові населені пункти.

Експерт підкреслив, що за нинішнього стану енергетики України навіть 10-градусні морози стануть критичним навантаженням для системи й без рашистських обстрілів.

Співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев висловив іншу думку. Він вважає, що українці легше перенесуть майбутню зиму, ніж попередню. Справа в тому, що минулого опалювального сезону ми отримали цінний досвід подолання енергетичних проблем. Тепер масовані обстріли та блекаути не будуть несподіванкою. Багато хто заздалегідь підготувався до відключень і купив альтернативні джерела електрики та тепла.

Льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі Роман Світан вважає, що цьогорічна зима повторить минулорічний сценарій. Енергетики встигатимуть своєчасно відновлювати пошкодження, завдані ворогом.

“В принципі, може повторитися дещо покращений варіант минулого року”, – цитує військового експерта видання.

Джерело.