facebook

Зміни близько: чи скасують відстрочку від мобілізації студентам коледжів?

Вже невдовзі може бути розширено кількість категорій громадян України, які підпадатимуть під обов’язковий призов до лав Збройних сил України під час воєнного стану.

Російська агресія не зменшується, а військові, які від початку повномасштабної війни практично не були у ротаціях, потребують відпочинку та підсилення.

Нещодавно в українському парламенті було зареєстровано законопроєкт №9672, який передбачає зміни до статті 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Йдеться про скасування відстрочки від призову під час мобілізації для деяких студентів, які здобувають другу вищу освіту після 30 років.

Ціла низка категорій мають законне право на відстрочку, зокрема, для здобуття освіти. Про це йдеться у Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Чимало чоловіків вирішили повторно стати студентами, щоб уникнути мобілізації. Та чи підпадають під неї студенти коледжів?

Якщо законопроєкт №9672 буде ухвалений і відповідні зміни набудуть чинності, то українці, які здобули вищу освіту, а потім пішли навчатися в коледжі, втратять право на відстрочку від мобілізації.

Джерело.