Надання доступу військкоматам до держреєстрів під час мобілізації: юристка пояснила, які можуть бути наслідки
Нещодавно стало відомо, що вже восени військкомати можуть отримати доступ до реєстрів МВС, МЗС та ДПСУ. Як це нововведення вплине на мобілізацію, пояснила юристка Оксана Доготер виданню VESTI.
За її словами, відкриття доступу до реєстрів та відхід на другий план паперової форми військового обліку зможуть покращити процес мобілізації, а також полегшити життя військовозобов’язаним.
“Це спрощує ситуацію для тих військовозобов’язаних, які будуть звільнені від мобілізації. Бо вони зможуть спокійно собі пересуватися всією Україною. Їхні відомості будуть внесені до відповідних реєстрів”, — зазначила юристка.
Таких реєстрів, як розповіла експертка, буде три:
для громадян, що підлягають мобілізації та які можуть бути виключені з військового обліку;
для тих, кого виключають з військового обліку;
для військовозобов’язаних, які поновили дані про себе.
“На мою думку, це спростило б ситуацію загалом. У такому випадку це логічно і навіть необхідно. Бо ми вже маємо відходити від паперової форми радянського ведення обліку. І формат електронного реєстру буде досить зручний”, — додала вона.
Завдяки змінам уся інформація зберігатиметься у реєстрі, тож військовим більше не потрібно буде весь час носити з собою документи.
Проте, як пояснила юристка, ці нововведення може викликати складнощі для громадян, які уникають поновлень даних і надання відомостей про себе в ТЦК.
Станом на сьогодні реєстри ще не закріплені та не визначені на законодавчому рівні.