facebook

Загроза стабільності та “гра на підвищення”: експерти розповіли, чого очікувати від курсу долара найближчого тижня

Оцінюючи перспективи змін валютного курсу у найближчий час, експерти насамперед беруть до уваги складності з українським експортом. Саме це, на думку банкіра Тараса Лєсового, може стати загрозою стабільності курсу, пише “24 Канал”.

Проте наступного тижня, як вважає банкір, ситуація буде відносно спокійною.

Коридор валютних коливань складе 37 – 37,5 гривень за долар та 40,7 – 42 гривні за євро. Фактично ситуація дуже нагадуватиме липневу: курс долара тяжітиме до нижнього кордону, а курс євро залежатиме від коливань пари долар/євро на міжнародних торгах, – зазначив експерт.

Він прогнозує, що характерними для ринку наступного тижня будуть:

баланс між попитом і пропозицією на готівку;
спред у діапазоні 0,15 – 0,25 гривні.

Щодо впливу фактору, пов’язаного з українським експортом, Лєсовий зауважив, що зниження облікової ставки НБУ мало б “розворушити” ситуацію на ринку. Однак нерозв’язане питання майбутнього експорту збіжжя, невизначеність із європейськими “Коридорами солідарності”, будуть тиснути на готівковий курс.

Тому, гадаю, що НБУ докладатиме зусилля саме на стримування панічних та ажіотажних проявів та для запобігання можливих негативних наслідків скорочення експорту, – наголосив банкір.

Але оскільки економічний чинник, пов’язаний із траншами ЄС, грантовими коштам США та розвитком української економіки, є домінуючим, то, за словами Лєсовго, наступного тижня принципових змін на ринку не станеться.

Тенденція на “розігрів” курсу

За прогнозами аналітика Олексія Козирєва, найближчими днями серед власників обмінників триватиме тенденція на “розігрів” курсу, передає “Мінфін”.

Спред під час купівлі/продажу у більшості обмінників фінкомпаній і в касах банків цього тижня перебуватиме у межах 20-30 копійок по долару і від 25-35 копійок до 1 гривні за євро, – зазначив він.

Експерт упевнений, що і надалі можна буде спостерігати ігри на підвищеннях котирувань. Проте обмежувальним фактором стане реальний обсяг платоспроможного попиту громадян на валюту.

Як пояснив Козирєв, якщо люди не почнуть скуповувати валюту, то гра на підвищення курсу незабаром закінчиться. В іншому випадку власники обмінників продовжать піднімати курси.

Джерело.