facebook

В Україні можуть збільшити допомогу при народженні дитини. Планується, що її розмір складатиме 50 тис. грн.

Таким чином, виплата збільшиться майже на 9 тис. грн – нині вона становить 41,28 тис. грн. Про це під час всеукраїнського форуму “Україна 30. Саміт “Діти” повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна. Її виступ транслювався на YouTube-каналі форуму.

“Хочемо, щоб наступного року допомога при народженні дитини була збільшена. Ця допомога вже близько 10 років не індексується, вона є фіксованою. Тому ми просимо парламент збільшити її до 50 тис. грн”, – розповіла Лазебна.

Як виплачується допомога зараз
У 2021 році розмір допомоги при народженні дитини в Україні складає 41,28 тис. грн. Вона виплачується у 2 підходи:

10 320 грн – у вигляді одноразового платежу одразу після народження дитини;

решта розбивається на частини, що виплачуються щомісяця протягом трьох років.

В Україні стає дедалі менше дітей
За словами Лазебної, з часу набуття Україною незалежності, в країні значно скоротилася кількість дітей по відношенню до дорослого населення. Скорочення складає цілих 8%.

“Дітей серед нас стає менше. Сьогодні у нас 7 млн дітей, або 18% від усього населення країни. На початку незалежності було майже 26%”, – наголосила міністерка.

Малозабезпечені сім’ї матимуть допомогу на свою справу
Також Лазебна розповіла, що вже з 2022 року малозабезпечені сім’ї матимуть змогу отримувати допомогу від держави. Її можна буде направити на відкриття власного бізнесу.

“Для малозабезпечених сімей також з наступного року ми впроваджуємо допомогу на відкриття власної справи. Це потрібно, щоб діти були з батьками, а батьки мали роботу”, – зазначила вона.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що в Україні 1 грудня виріс мінімальний розмір аліментів. Це сталося через підвищення “дитячого” прожиткового мінімуму – за законом, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% його.

Тепер максимальні суми виплат становлять 21 000 грн для дітей до 6 років і 26 180 грн – для дітей 6-18 років. Мінімальні ж – 1 050 грн для дітей до 6 років та 1 309 грн для дітей від 6 до 18 років.

 

Джерело.