facebook

Роменський міськрайонний суд, що на Сумщині, скасував наказ про відсторонення від роботи нещепленої вчительки. Позивачка – працівниця школи № 2 у Ромнах. На оскарження рішення є 30 днів.

Суд проходив у спрощеному провадженні. Відповідачем у справі є директорка Роменської ЗОШ №2 Олена Юракова.

Вчителька англійської Ганна Поліщук вважає своє відсторонення від роботи порушенням права на працю. Посилається на ст. 46-ту Конституції України: “В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням їх строку дії цих обмежень. А на сьогоднішній день в Україні не введено воєнного чи надзвичайного стану. За таких обставин неприпустимим є обмеження на працю, отримання заробітної плати, а також права на захист від дискримінації за будь-якими ознаками”.

Вона просила суд визнати незаконним і скасувати наказ про відсторонення, допустити до роботи та виплатити гроші за вимушений прогул. Директорка Олена Юракова розповіла, що не видавати наказ не могла, бо виконувала урядову постанову. Керувалась й іншим. “Як керівник школи, я повинна була ще і піклуватися про дітей. Тому що відсутність 100% вакцинації загрожувала дистанційному навчанню, а це, дійсно, відбивається на наших дітях”, – сказала вона.

Суспільне Суми

Вчителька Ганна Поліщук.

Водночас директорка зазначила, що є рішення комісії з ТЕБ та НС та стаття 117 Конституції, де вказано: “Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов’язковими до виконання”. Також посилаються на наказ МОЗ 153 – перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації.

Джерело.