facebook

Наступного тижня в Україні очікують деякі коливання готівкового курсу долара. Про це говорять фінансові експерти.

Як інформує “PMG”, з понеділка, 12 червня, “зелений” вийде на так зване літнє плато. Фахівці прогнозують, що курс долара становитиме біля 37 гривень.

Однак українцям пояснюють, що наступного тижня Нацбанк може дещо переглянути облікові ставки, а це може вплинути на курс долара.

Водночас скуповувати валюту в цей період українцям не радять.

У період з 12 по 18 червня не очікується змін курсу долара на валютному ринку
Попри деякі коливання, які спостерігаються нині, немає явних ознак того, що іноземна валюта почне різко змінювати свій курс у будь-якому напрямку. Про це пише Pro Гроші.

Згідно з прогнозом доктора економічних наук, професора та заслуженого економіста України Олексія Плотнікова, нині в Україні існують певні фактори, які підтримують відносну стабільність курсу долара.

Ці фактори включають:

Позитивний вплив програми Міжнародного валютного фонду (МВФ);
Продовження надходження іноземних інвестицій в Україну.
Крім того, цього тижня було оголошено, що золото-валютні резерви України сягнули 37 мільярдів доларів, що є найвищим показником із 2011 року.

“Тобто валюти в країні багато, якщо буде потрібно, то НБУ використовуватиме її для врегулювання відповідних інтервенцій. Це також означає, що найближчим часом не станеться нічого непередбачуваного, що може призвести до шаленого попиту на валюту”, – каже експерт.

За його даними, ситуація на фронті може вплинути на курс долара в майбутньому, але малоймовірно, що це відбудеться найближчого тижня.

Отже, можна припустити, що з 12 по 18 червня курс долара залишатиметься в діапазоні 37-38 гривень.

Олексій Плотніков пояснив, що зростання курсу долара призводить до знецінення національної валюти, що безпосередньо та опосередковано впливає на заробіток українців, зменшуючи як реальні, так і потенційні доходи.

Наразі більшість українців отримує заробітну плату у гривнях. Таким чином, у разі збільшення курсу долара номінальний розмір заробітної плати зазвичай не змінюється.

Проте фактично ця сума дає змогу придбати менше товарів, ніж раніше. З іншого боку, долар стає дорожчим, що спричиняє підвищення цін на продукти та товари, тоді як заробітна плата залишається незмінною.

Джерело.