facebook

Українським водіям розповіли, хто і коли повинен міняти права водія

Останнім часом Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило спеціальне повідомлення щодо водіїв усієї країни. У ньому міститься інформація щодо необхідності заміни певних видів посвідчень водія на оновлену версію. Про це повідомляє UAMOTORS.

Згідно з інформацією, головною метою даної ініціативи є дотримання встановлених правил та підвищення ефективності процесу видачі посвідчень.

Обов’язково замінити посвідчення водія необхідно тим водіям, посвідчення яких дійсне лише протягом двох років. Після закінчення терміну їм потрібно замінити права. Проте ця вимога стосується лише певних видів посвідчень, а не самих водіїв.

У той час, як у країні діє військовий стан, водії, які мають намір замінити свої посвідчення, зобов’язані надати паспорт, податковий номер та старе посвідчення водія, термін дії якого вже минув.

Водночас, якщо водій протягом усього часу не мав більше двох штрафів, йому не потрібно повторно надавати ці документи, що вже спрощує процес отримання нового посвідчення.

Раніше для отримання нової ліцензії необхідно було мати медичну довідку певного типу. Водночас, у зв’язку з чинним військовим становищем, ця вимога тимчасово скасована. Тому водії можуть отримати нові посвідчення водія без медичної довідки.

Протягом чинного воєнного стану водії, які не змінили тимчасові посвідчення на нові, можуть користуватися ними до скасування воєнного стану. Варто пам’ятати, що посвідчення, термін дії яких закінчився, є юридично дійсними на території України.

МВС наголошує на важливості заміни деяких видів посвідчень водія на оновлені версії. Скасування вимог щодо медичних довідок тимчасово полегшує процес отримання нових посвідчень.

Джерело.