facebook

“Знищують рослину повністю”: в Україну потрапила заражена партія помідорів

Заражені томати потрапили до нас в Україну із Туреччини разом зі шкідниками. На щастя, шкідливий вантаж було вчасно виявлено та швидко ізольовано.

Як інформує “biz.today.ua”, про виявлення партії шкідливих томатів повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В інформації, зокрема, повідомляють, що на митні пункти пропуску в Одесі та Чорноморську надійшли помідори з Туреччини загальною вагою майже 22 тонни. Під час фітосанітарного контролю було виявлено, що плоди заражені томатною міллю. В помідорах було виявлено її личинки – живу гусінь, яка прекрасно пережила подорож морем і була готова знайти собі нову “домівку”.

“Під час здійснення фітосанітарного контролю у Відділі митного оформлення №4 м/п “Чорноморськ” та у ВМО №6 м/п “Одеса-центральний” у партії вантажу “помідори” вагою 21,689 т, який надійшов з Республіки Туреччина, виявлено карантинний організм, обмежено поширений в Україні, – південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.), гусениці в живому стані”, – йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

Усю заражену партію помідорів відправили назад до Туреччини.

Що відомо про томатну міль

В Україну завезли заражені томати з Туреччини

Батьківщина цієї молі – Південна Америка. Ще донедавна ареал її поширення обмежувався рідними південноамериканськими просторами. Однак у 2006 році шкідник, подолавши океан, очевидно теж із плодами томатів, потрапив до Європи. З тих пір, незважаючи на карантинні заслони, він поширюється Європою. На жаль, і в Україні він уже набув обмеженого поширення. Але це не означає, що йому варто дати “зелене світло”. Отже, працівники фітосанітарного контролю, як можуть, стримують поширення цієї зарази.

Гусениці томатної молі не гребують ніякими частинами томатів. Вони з однаковим апетитом пожирають як стебла та листя рослин, так і плоди. Особливо полюбляють вони незрілі зелені томати. Вгризаючись у плід, вони вражають його і роблять непридатним для їжі.

Підступність цього шкідника ще й у тому, що він охоче їсть не лише помідори, але й ще близько 30 видів рослин. В тому числі, і городніх. Зокрема, він залюбки харчується на баклажанах, перці, картоплі.

На жаль, повністю знищити його вже неможливо. Та бодай обмежити швидкість поширення цієї напасті можна і потрібно.

Джерело.