facebook

На Донеччині від кулі ворожого снайпера знову загинув захисник України. Російсько-окупаційні війська вбили 29-річного уродженця Азербайджану Алі Алхасли. До того як піти на фронт, хлопець професійно займався змішаними єдиноборствами і мріяв стати відомим спортсменом.

 

Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Останніми роками жив у Харкові
Старший солдат 54-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Алі Наїб Алхасли загинув 26 листопада. Медики намагалися його врятувати, але не змогли.

Останні кілька років хлопець мешкав у Харкові, де в нього залишилася дружина Наталія. А на батьківщині в Азербайджані у бійця живе мама.

У вівторок, 30 листопада, з Алі попрощалися в Соборній мечеті Харкова.

Мріяв стати професійним бійцем
Алі народився та виріс в Азербайджані, де займався східними єдиноборствами. Він мріяв стати професійним спортсменом. До Харкова він приїхав кілька років тому, де пішов займатись у спортивний клуб “Воїн”.

“Ми познайомилися з ним у 2017 році. Незадовго до цього він приїхав до Харкова. Він прийшов до мене і сказав, що хоче стати професійним спортсменом та заробляти цим на життя. Хоча деякі його відмовляли, мовляв, у нас це не розвинене так, як в інших країнах. Але він ухвалив тверде рішення. Він був дуже безкомпромісним і безстрашним, нічого не боявся”, – згадує його тренер та керівник клубу Артур Малявін.

Чому він вибрав саме Україну, ніхто не знає. Але знайомі припускають, що тут у Харкові жила його дівчина Наталя, з якою він незабаром і одружився. Може, саме це і вплинуло на рішення хлопця.

Алі розпочав регулярні заняття змішаними єдиноборствами, став виступати на змаганнях. Як видно зі сторінок у соцмережах, він мав 13 перемог і лише одну поразку. 2018-го на турнірі в Сумах Алі став чемпіоном України з “козацького поєдинку”.

Нічого не боявся
Коли Алі вирушив на Донбас, то продовжував підтримувати зв’язок зі спортсменами та клубом. Він планував продовжити заняття спортом після служби.

“Він був дуже безстрашний, може, тому й пішов воювати”, – каже його тренер.

Президент клубу Promotion Akkerman Сергій Чернов згадує, що Алі виступав у них на змаганнях: “Він дуже товариський хлопець. Я потім спостерігав за ним у соцмережах, бачив, що він пішов воювати. Дуже шкода, що Алі загинув, мав перспективу в спорті”.

На похорон Алі з Азербайджану приїхали його мама та брат.

Алі Алхасла став шостим захисником України, який загинув у листопаді.

2 листопада від кулі снайпера загинув Сергій Єлісєєв із 128-ї Окремої гірничо-штурмової бригади.

7 листопада під мінометним обстрілом загинув Віталій Павлисько із 24-ї ОМБр.

12 листопада на Донбасі загинули одразу двоє наших військових із 79-ї десантно-штурмової бригади: підполковник Руслан Прусов та майстер-сержант Вадим Федосєєв. Вони підірвалися на ворожій міні.

19 листопада від ворожої кулі загинув Уберт Мрачковський із 8-го окремого полку спеціального призначення.

Джерело.