facebook

Регулятор добиватиметься забезпечення прозорої структури власності ринку небанківських фінансових установ та страхових компаній.

Як інформує “biz.today.ua”, НБУ готує революцію на ринку мікрокредитування: українців вирішили врятувати від фінансового рабства – today.ua

Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний. Він зазначив, що до ринку мікрофінансового кредитування є низка питань, які стоять особливо гостро в умовах повномасштабної війни.

Суть проблеми

ОЦІНІТЬ

 

Що заважає вивчати IT та як це виправити
Mate Academy

Хочеш увійти в IT, але поки не готовий звільнятись з роботи?
Mate Academy

Не вистачає грошей на навчання в IT-сфері? Навчимо безплатно!
Mate Academy
Пишний пояснив, що йдеться про кредити з божевільними відсотками – 1400% річних. Він наголосив, що у більшості випадків позики беруть для проведення ставок в онлайн-казино. Такі позички надають за лічені хвилини. Однак на них вирішуються для покриття моментальних потреб людей, які страждають від ігрової залежності.

“У таких умовах це важко назвати кредитом – це фінансове вбивство чи рабство”, – пояснив економіст.

Андрій Пишний повідомив, що два тижні тому НБУ вперше позбавив ліцензії дві мікрокредитні організації, які входять до топ-10 найбільших у країні.

Плани Нацбанку

Регулятор запропонує Верховній Раді внести зміни до відповідного закону про споживче кредитування. Планується встановлення максимальної денної процентної ставки не більше ніж 0,8% на день. Нині це значення для мікрокредитів сягає 3,5%.

НБУ готує революцію на ринку мікрокредитування: українців вирішили врятувати від фінансового рабства

НБУ має намір отримати право встановлювати мінімальні вимоги щодо перевірки фінансовими компаніями кредитоспроможності позичальника. Глава Нацбанку назвав злочинною діяльність подібних організацій, які мають єдину мету – отримати максимальний дохід.

“Така безвідповідальна діяльність фінансових установ, спрямована на отримання захмарних доходів без розуміння тієї шкоди, яку вона завдає в першу чергу вразливій категорії населення з досить низьким рівнем доходів, є неприйнятною”, – цитують експерта.

Джерело.