facebook

Генерал Польщі Вальдемар Скшипчак припускає, що Росія може напасти на Україну з власної території — з напрямку Воронежа, Курська, Брянська, рухатися звідти в південному напрямку, на захід від Харкова, вздовж річки Ворскла, що впадає в Дніпро. За цього сценарію під ударом опиняються Полтава та Дніпро.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що Путін, ймовірно, планує знову оточити Київ. За його словами, окупанти під час нового наступу можуть піти з двох-трьох різних напрямків. Ймовірно, вважає, польський прем’єр, “Путін захоче дочекатися, поки висохне весь бруд, болота і не дуже підготовлений ґрунт для наступу”.

“Я думаю, що план Путіна і його людей… полягає в тому, щоб оточити Україну. Готуючи всі ці плани, він, ймовірно, відчуває, що йому потрібно атакувати з двох чи трьох різних напрямків. Тому я думаю, що українці не можуть виключати наступу з білоруської північної частини України, щоб оточити Київ із заходу”, – вважає Моравецький.

Експерт із безпеки та колишній високопоставлений офіцер британської розвідки Філіп Інгрем переконаний, що наступна фаза війни між Росією та Україною не зможе початися весною через погоду, а зокрема те, що в цей період ґрунт занадто м’який. За його словами, є три райони, де в разі достатнього зміцнення місцевості будуть зосереджені бої — Запоріжжя, район Кремінної та Бахмут.

Водночас в Інституті вивчення війни схиляються до думки, що РФ у найближчі пів року спробує здійснити нову спробу наступу лише в Луганській області, адже Росія не має сил, щоб захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області.

Загалом згідно з оцінками американських і європейських офіційних осіб, російський наступ на сході України неминучий, навіть “за умови відмови Києва від додаткових постачань зброї для власного наступу на півдні навесні”. Тож американські високопосадовці радять українським силам тягнути час та відійти від Бахмута, щоб дочекатися зброї та зібрати ресурси для весняного наступу.

Припущення військових експертів
Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає, що такого масштабного наступу, як це було 24 лютого, росіяни більше нездатні здійснити. Проте РФ може намагатися вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

“Чого хоче Росія насправді – це дійсно захопити Донбас у найкоротші терміни, тому що Путін далі не має часу, він не може чекати. В тому числі він не може чекати до 24 лютого, тому що йому потрібно виступати перед федеральними зборами”, – сказав Самусь.

Таку думку підтримує і військовий експерт Дмитро Снєгірьов. За його словами, новий наступ окупантів передовсім стосуватиметься Донецького напрямку. Наразі йдеться про намагання РФ прорвати першу лінію оборони і вийти на другу: Костянтинівка, Часів Яр, Краматорськ, Слов’янськ. Протягом лютого-березня окупанти спробують розв’язати стратегічне питання, а саме вийти на адміністративні кордони Донецької області та окупувати цю територію.

Військовий експерт Сергій Грабський попередив, що новий імовірний наступ армії РФ може припасти на 24 лютого, але точна дата невідома, адже це залежатиме від динаміки на фронті. Загрозливими є Донецький, Луганський і Запорізький напрямки. Він пояснив, що терміни щодо можливого нового наступу окупантів можуть зміщуватися ближче до весни. Втім, не варто виключати і того варіанту, що росіяни можуть спробувати здійснити атаку й раніше.

“Але водночас потрібно розуміти, що динаміка на фронті розвивається таким чином, що ці дати можуть зміщуватися, і здебільшого вони зміщувалися на пізніший термін”, – додав Грабський.

Військовий аналітик Олексій Гетьман сумнівається, що росіянам вдасться здійснити новий масштабний наступ. За його словами, російський військово-промисловий комплекс за теперішніх умов не зможе забезпечити великі армійські підрозділи окупантів достатньою кількістю важкої техніки. Ймовірно, в наступ підуть легкі піхотні війська.

Експерт припускає, що будуть сформовані нові мотострілецькі полки та доповнені ті, які вже воюють: “Це буде щось схоже на “чорні піджаки” під час Другої світової війни. Погано озброєні люди, але у великій кількості робитимуть цю навалу. Вони вже роблять це на Бахмутському напрямку”.

Напрямки атак, за словами Гетьмана, не приховують і самі росіяни. Очевидно, спроби атак відбуватимуться з півдня, щоб через Запоріжжя вийти на Дніпро, та з півночі, щоб через Харків і Полтаву знову ж таки вийти на Дніпро.

Генерал армії, керівник Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 років Микола Маломуж припускає, що під час свого нового наступу Росія діятиме у два етапи: перший етап очікується в лютому-березні, а другий – наприкінці весни або на початку літа. За його словами, під час першого етапу російські окупанти наступатимуть на Донеччині, Луганщині та Запоріжжі.

“Росія буде діяти в два етапи. Перший етап вона вже задіює – це лютий-березень – наступ на Донбасі: Донецька, Луганська області. Завдання поставлено – до 1 березня захопити всю Донецьку, Луганську області: не тільки Бахмут, але й Краматорськ, Слов’янськ. І друга позиція – це Запорізька область, там, де російське командування передбачає, що ми розпочинаємо підготовку до наступальних операцій, щоб звільнити південь. Тому сьогодні кидають туди всі сили. Для цього потрібно десь три-чотири тижні, щоб підтягнути резерви і контратакувати наші військові позиції”, – розповів Маломуж.

Джерело.