facebook

Коронавірус набирає обертів в Україні. Все більше областей на порозі “помаранчевої” та “червоної” зон. У зв’язку із цим Кабінет міністрів України посилив правила пасажирських перевезень в “жовтій”, “помаранчевій” і “червоній” зонах адаптивного карантину. Нові обмеження почнуть діяти уже з 21 жовтня.

Нові правила пасажирських перевезень на час карантину розмістили на сайті міністерства охорони здоров’я.

“Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту “, – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Які документи необхідні

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу літаків і пасажирів одного з цих документів:

підтвердження повного курсу вакцинації (або отримання однієї дози для регіонів “жовтої” зони)
міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію від COVID-19 (вакциною, яка дозволена ВООЗ);
негативний ПЛР-тест; документ, що підтверджує одужання від COVID-19, дію якого підтверджено через додаток “Дія” негативний тест на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (діє 72 години) На якому транспорті діятимуть обмеження.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.