facebook

Одні будинки в Україні відключають від електроенергії частіше за інші, а графік не завжди відповідає фактичним відключенням через необхідність вводити аварійні обмеження. Вони ж виникають як через російські обстріли, так і стрімке зростання споживання в конкретному регіоні, яке “не відповідає рівню генерації або можливостям мережі”.

Як інформує “Obozrevatel”, про це розповів член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.

Він докладно пояснив різницю між плановими та екстреними відключеннями. Так:

планові передбачають, що диспетчер “Укренерго” прогнозує дефіцит на наступну добу та доводить до обленерго обсяг обмежень.

Завдяки цьому обленерго “в більш плановому порядку можуть переключатися між чергами споживачів”;

аварійні відбуваються в разі стрімкого зростання споживання у конкретному регіоні, яке “не відповідає рівню генерації чи можливостям мережі”.

Тоді диспетчер дає команду знизити споживання, яка “має бути виконана майже миттєво”.

При цьому Бойко наголосив: якби не чергові російські обстріли 22 та 31 жовтня, Україна вже відмовилася б від аварійних відключень. Понад те, сама кількість відключень скоротилася б.

“Працювали би планові графіки, а кількість відключень скорочувалася б пропорційно відновленням. Зараз прогнозувати досить важко через постійні атаки”, – розповів він.

Окрім цього, Бойко зазначив: у середньому дефіцит електроенергії в Україні становить 10-20%. Проте в окремих регіонах ситуація може бути набагато гіршою.

Як приклад він навів Київ, де рівень дефіциту становить 30%. Призвели до цього, за словами Бойка, кілька чинників. Серед яких – погіршення погодних умов.

Джерело.