В Україні триває загальна мобілізація. Повістки іноді потрапляють до громадян, які за станом здоров’я непридатні до служби в армії. Ігнорувати повністю повістку не можна. За це передбачене покарання.
Про те, як діяти в такому випадку йдеться у матеріалі “ТСН.ua”.
Що робити, коли непридатному до військової служби прийшла повістка — роз’яснив адвокат Андрій Карпенко.
У яких випадках можна не реагувати на повістку
Юрист зазначив, що повістка повинна бути вручена тільки особисто співробітником територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦ КСП), а також уповноваженою особою органів місцевого самоврядування, керівником підприємств, організацій, у тому числі й закладів освіти, ФОП, управителем багатоквартирних будинків, власником будинків.
Особа може не реагувати на повістку озвучену телефоном. Вручити повістку в телефонній розмові працівники військкомату не можуть, оскільки військовозобов’язаний повинен поставити свій підпис у документах.
Повістку видали непридатному до військової служби: що робити
Якщо людина визнана непридатною до військової служби, то всі дані про результат обстеження військово-лікарською комісією були внесені у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У реєстрі повинні бути відомості про стан здоров’я призовника, зібрані для визначення придатності для виконання військового обов’язку.
Документом, що підтверджує непридатність до військової служби, є довідка ВЛК або її нотаріальна завірена копія, а також військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.
У випадку вручення повістки документи, що підтверджують непридатність до військової служби, можна принести у військкомат самостійно або через свого представника, повноваження якого засвідчені нотаріально.