facebook

Минулого тижня ЕС виключив Україну з “зеленого списку”, але попри це ще три країни ЄС відкрили свої кордони для українців. Проте рішення по правилам в’їзду громадян з “червоного списку” кожна країна як ЕС зокрема, так і світу в цілому, приймає самостійно, і ці правила постійно змінюються. Але переважна бульшість країн пускають подорожуючих, у яких є повна вакцинація. Проте однак були, є та залишатимуться певні нюанси щодо перетину кордонів навіть для тих, хто отримав дві дози вакцини.

Оскільки не в усіх країнах визнано та сертифіковано увесь ряд вакцин від COVID-19. Чому це так трапилось, то питання до політики окремих країн. А от українцям, котрим потрібно вирушити за кордон у цей нелегкий час, для того щоб бути впевненими, чи не змінились правила в країні в яку ви плануєте подорожувати, варто перевіряти інформацію на офіційному сайті МЗС України.

То що ж зрештою означає виключення України із “зеленого списку” країн, і як українців будуть приймати країни, куди найчастіше подорожують наші громадяни?

Країни ЄС

Правила в’їзду до Польщі змінились з 9.11.2021 всі громадяни України повинні надати сертифікат вакцинації (вакцини Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson and Jonson) з додатку “Дія”, і друга доза має бути не раніш ніж 14 днів до поїздки. Також в’їзд дозволений особам які перехворіли на COVID-19 і з дня останнього негативного тесту після хвороби не пройшло 6 місяців на дату поїздки. Дітям до 12 років у супроводі вакцинованих батьків теж можна їхати без карантину. Всі інші громадяни мають бути на карантині 10 днів.

Правила в’їзду до Німеччини. Дозволено в’їзд з поважної причини чи при наявності сертифікату про повну вакцинацію (вакцини Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson and Jonson). Зверніть увагу, що друга доза має бути зроблена мінімум за 14 днів до поїздки.

Правила в’їзду до Франції. Із 11.11.2021 Україна внесена в червону зону. Поїздки дозволені громадянам України які мають повну вакцинацію (вакцини Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca + Covishield, Jonson and Jonson). Для вакцин Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca + Covishield друга доза не пізніше 7 днів до планованої поїздки, Jonson and Jonson 28 днів до поїздки. Діти можуть подорожувати у супроводі дорослих, якщо ті мають повну вакцинацію. Невакциновані громадяни мають право подорожувати в Францію з поважної причини при наявності негативного тесту на COVID-19 не раніше чим за 72 години до перетину кордону.

 

Джерело.