facebook

Як відповідатимуть чоловіки, які виїхали з України до війни й досі не повернулися

Народні депутати подавали уже кілька законопроєктів з цього приводу.

Під час воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон. Втім, і до 24 лютого чимало чоловіків перебували за кордоном і додому повернулися не всі.

Відповідальність за це – не передбачена, каже юрист Ростислав Кравець.

– Так, на сьогодні такої відповідальності немає. Народні депутати намагаються, було кілька законопроєктів, які мають на меті ввести відповідальність за повернення чоловіків в Україну, – розповідає юрист.

Але впровадження таких обмежень суперечить нормам Конституції України.

– Що стосується змусити чоловіків повернутись, то насправді, це не лише порушення Конституції, а й порушення логіки. Адже надходження в Україну фінансів від заробітчан починає перевищувати надходження від експорту, – зауважує Кравець.

На сьогодні в Україні немає жодної адміністративної чи кримінальної відповідальності за неповернення чоловіків, які виїхали до 24 лютого 2022 року.

Кравець також наголошує, що введення певних штрафів чоловікам, які повертатимуться, буде порушенням Конституції та прав людини.

– Також законом не передбачена й примусова мобілізація, у разі повернення чоловіка, який був за кордоном до війни, – каже Кравець.

Джерело.