facebook

Вручені повістки на вулиці, пляжі, блокпості, АЗС чи в іншому місці викликали серед українців хвилю обурення. Військовий психолог Андрій Козинчук у сюжеті “Сніданку з 1+1” розповів, чи слід використовувати повістки як метод покарання.

У командуванні сухопутних військ говорять, що вручити повістку може не тільки представник центру комплектування.

“Це можуть бути і голови ОТГ, може бути керівник організації, де працює військовозобов’язаний, може бути повноважена особа, яка працює разом із територіальним центром укомплектування. Вручити повістку можуть у будь-якому місці”, – розповів начальник управління персоналу штабу командування сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Проте вручення повістки не означає, що людину одразу відправляють на фронт. Їх вручають, щоб внести інформацію про особу у військкомат. Та й, навіть, якщо людина є у базі, це не гарантія того, що її візьмуть до лав ЗСУ.

“Призиваємо тільки тих громадян, які мають досвід проходження військової служби або навчальних зборів. А громадян, які також підлягають мобілізації від законодавства, але не мають такого досвіду, призиваються тільки у навчальні військові частини”, – додав Роман Горбач.

Завдяки мобілізації в країні зараз немає проблеми доукомплектації військових частин. В деяких районах є навіть черги з людей, які чекають, аби їх викликали на службу.

Військовий психолог Андрій Козинчук вважає, що вручення повістки не має бути методом покарання. Адже це є знеціненням професії військового, а також це є неефективним.

“Я проти того, щоб ми послуговувались каральними методами. Є набагато кращі методи. Наприклад, заохочення. Тому що карати повісткою психологічно сприймається так: коли тебе хтось карає, ти відчуваєш загрозу, ти починаєш захищаєшся, твоя психіка захищається і людина робить все можливе: або втекти або “побити”. І немає ніякого ефекту”, – пояснив військовий психолог.

За його словами, йти до ЗСУ мають за бажанням.

Як діяти, коли тобі вручили повістку?
“Ти маєш прибути за тією адресою, яка там вказана, для того, щоб пройти медобстеження і співбесіду та піти служити в ЗСУ. Є декілька варіантів, коли людина не проходить службу. По-перше, якщо це професія, яка виключає проходження служби (Укрзалізниця, ДСНС, працівник банку). По-друге, стан здоров’я. Чи може людина це робити? Є два варіанти: 1.Йти проходити службу. 2. Йти до свого адвоката, юриста і оскаржувати те, що ти не йдеш”, – розповів Андрій Козинчук.

Джерело.