facebook

Для Володимира Зеленського прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон назавжди залишиться справжнім другом України. Тим часом у світі вже роблять ставки, як криза в Британії може позначитися на Україні.

Сьогодні, 7 липня 2022 року, всі перші смуги світових видань присвячені Борису Джонсону. Ще б пак, переживши небезпеку відставки через вечірки на Даунінг-стріт під час коронавірусу, прем’єр-міністр Великобританії залишив свою посаду. Політологи щосили діляться своїми міркуваннями, як це вплине на війну і чи вигідно це Путіну.

І справді, Борис Джонсон з першого дня війни активно підтримував Україну та лобіював санкції проти Володимира Путіна та його наближених. Британський прем’єр-міністр наполягав на масштабній допомозі Україні та відкрив кордони для біженців.

Тепер же багато російських політиків — серед них, наприклад, і колишній президент Дмитро Медведєв — інтерпретували відставку Джонсона так, що Україна тепер втратить ключового союзника у військовому протистоянні з Росією.

Не поділяє погляд Медведєва оглядач The Telegraph Кон Кафлін. Він вважає, що навіть без керівництва Джонсона Британія продовжить відігравати помітну роль у російсько-українській війні. Оглядач має на увазі прихильників нинішньої політики Лондона в особі міністра оборони Бена Воллеса та глави МЗС Ліз Трасс.

При цьому американський експерт з питань безпеки Джозеф Сірінсіоне вважає, що політична криза в британському уряді як мінімум послабить зусилля Заходу щодо підтримки українців у війні.

“Справа не тільки в тому, що Джонсон може перестати бути лідером Великобританії, а й у тому, що за цим пройдуть тижні невизначеності, які можуть послабити британську і, можливо, європейську рішучість [надавати допомогу Україні]”, – сказав Сірінсіоне і відзначив ризик виникнення нестабільності західного Союзу.

Український політолог Володимир Фесенко повідомив, що всі важливі рішення щодо України вже ухвалені. Це стосується і постачання зброї, і гуманітарної допомоги, і політичної підтримки — усі ці обіцянки, впевнений експерт, будуть виконані незалежно від того, хто займе місце прем’єр-міністра.

Джерело.