facebook

Високопоставлені чиновники в ЄС прогнозують, що вже в найближчі місяці наступ російських військ значно ослабне

На тлі історичних втрат в Україні і величезних проблем з пошуком нової живої сили Кремлю, по всій видимості, доведеться послабити наступ. Цілком можливо, що Путін навіть вдасться до масштабної мобілізації.

Як повідомляє УП, про це пише Bloomberg з посиланням на високопоставлених джерел в ЄС.

“За словами високопоставлених європейських чиновників, знайомих з ситуацією, Росія прочісує всю країну в пошуках живої сили і зброї, в тому числі старих танків, що базуються на Далекому Сході, оскільки витратила більшу частину свого військового потенціалу за перші 100 днів вторгнення в Україну.

В результаті в РФ, можливо, залишається лише кілька місяців до того, як їй доведеться призупинити “операцію” для масштабного перегрупування… Кремль також може бути змушений оголосити масову мобілізацію, чого досі президент РФ Володимир Путін уникав, оскільки це було б рівносильно публічному визнанню, що війна йде не так, як планувалося”, – пише видання.

Крім того, наголошується, що якщо війська РФ зможуть захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, це означатиме, що РФ фактично захопить всю Луганську область, досягнувши однієї з цілей, поставлених Путіним на початку війни.

Разом з тим чиновники відзначають, що прогрес Росії залишається повільним.

На думку директора естонського Міжнародного центру оборони і безпеки Індрека Канника, Росії, ймовірно, буде потрібно ще як мінімум 2-3 місяці, щоб захопити великі міста Донбасу, такі як Слов’янськ і Краматорськ. Він також вважає, що, коли Росія досягне таких своїх цілей, вона наполягатиме на укладенні договору на цій основі.

Джерело.