facebook

Президент Польщі Анджей Дуда зробив гучну заяву під час виступу у Верховній Раді. Він звернувся до світових лідерів із закликом не йти на поступки Росії після скоєних нею воєнних злочинів.

Про це повідомили на сторінці ВР України. Зазначається, що Дуда говорив, насамперед, про звірства кремлівських військових на Київщині та Донбасі. Водночас польський президент висловив повагу до бійців ЗСУ, які боронять свою державу (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

“Після Бучі, Бородянки, Маріуполя з Росією не може бути справ, як звичайно, панове президенти і прем’єри!” – зазначив він.

Глава сусідньої країни вказав на “тривожні голоси”, які заявляли, що Україна має підкоритись вимогам Володимира Путіна. Але лише сама українська держава має право вирішувати своє майбутнє, наголосив Дуда.

Водночас він наголосив, що Польща буде й надалі підтримувати Україну. “Ніхто не зможе порушити нашу єдність. Ні вороже налаштовані політики, ні іноземні агенти, ні журі на Євробаченні”, – зазначив польський голова.

За його словами, настав час підписати новий договір про добросусідство, який “враховуватиме те, що ми вибудували в наших відносинах хоча б за останні місяці”. Президент Республіки Польща зазначив: російська агресія показала, що мережа автомобільних, залізничних та інфраструктурних зв’язків між Україною й Польщею є недостатньою і її необхідно розвивати. “Польсько-український кордон має об’єднувати, а не розділяти”, – впевнений він.

Насамкінець Дуда запевнив, що докладе усіх зусиль, аби Україна стала частиною ЄС. Він виразив свою підтримку євроінтеграційному напряму, який обрала держава. Також президент Польщі звернувся до вимушених переселенців: “Ви – українці. Ви – не біженці. Ви – наші гості. Ми зробимо усе, щоб Україна стала членом Європейського Союзу”.

 

 

Джерело.