facebook

У Міністерстві оборони Великобританії заявили про те, що в Росії звільнені кілька воєначальників, яких вважають винними в невдачах російської армії в Україні.

Вже ніхто не сумнівається, що російський президент Володимир Путін збирається влаштувати ” чистки “своїм генералам за провал війни в Україні і “зробити з них” козлів відпущення”, хоча відповідальність за все в першу чергу лежить саме на ньому. І правда, в останні тижні в Росії звільнили ряд вищих командирів, які, як вважається, погано спрацювали на початкових етапах вторгнення в Україну.

Так, за даними британської розвідки, генерал-лейтенант Сергій кисіль, який командував елітною 1-ю гвардійською танковою армією, дискваліфікований за нездатність захопити Харків.

Командувач Чорноморським флотом Росії віце-адмірал Ігор Осипов, ймовірно, також був відсторонений після затоплення крейсера “Москва” ще в квітні.

Що стосується щодо начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова, то він, ймовірно, залишається на посаді, але неясно, чи довіряє йому президент Путін.

“Культура замовчування і пошуку козлів відпущення, ймовірно, поширена в російській військовій системі і системі безпеки”, – прийшло до висновку Міноборони Великобританії.

У британській розвідці також повідомляють, що багато чиновників, причетних до вторгнення в Україну, ймовірно, будуть все більше відволікатися на спроби уникнути особистої відповідальності за оперативні невдачі Росії.

Також буде додаткове навантаження на російську централізовану модель командування і контролю, оскільки офіцери все частіше прагнуть залишати ключові рішення своїм начальникам.

Джерело.