facebook

Україна й РФ призупинили переговори, які стосуються питання припинення війни. Українські переговорники вважають, що окупнати наразі все ж досі неадекватно сприймають події та ситуацію, в яку сама себе поставила РФ на світовій арені.

Як інформує “Громадське”, про це заявили заступник міністра закордонних справ росії андрій руденко, якого цитує «РИА Новости», та радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

Подоляк підтвердив, що переговорний процес справді призупинили. Він пояснює, що, по-перше, росія все ще не зовсім адекватно сприймає події, які відбуваються в світі у зв’язку з вторгненням, а по-друге — кремль хоче використовувати переговори як елемент своєї пропаганди для внутрішньої політики.

“Звідси всі ці коментарі шантажного типу в публічному просторі щодо переговорів”, — каже Подоляк.

“росія, певно, хоче побачити в дії всі пакети міжнародних економічних санкцій і остаточно зрозуміти дійсну “боєздатність” своєї армії, а також втратити залишки репутації такого собі світового монстра, якого треба було боятись. Добре. Стратегічна ціль зрозуміла. Немає сенсу заважати падінню цієї “імперії з варварським нутром””, — зазначив Подоляк. І додав, що, «якщо серйозно», то мандат на продовження переговорів для української переговорної команди узгоджує тільки президент Володимир Зеленський.

Також Подоляк нагадав, що процес відновлення переговорів залежатиме від перебігу евакуації захисників з обложеного заводу в Маріуполі, ситуації в Херсоні, «і так далі».

Нещодавно президент Володимир Зелегський наголошував, що Україна вийде з будь-яких переговорних процесів з росією, якщо «будуть знищені наші люди в Маріуполі, якщо буде псевдореферендум у Херсоні».

Джерело.