facebook

росія не може знайти охочих помирати в Україні, відтак почала “полювання” на жінок на окупованих територіях Донбасу.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“росія проводить на тимчасово окупованих українських територіях приховану мобілізацію, а до лав збройних сил рф планують призвати навіть жінок.

Зокрема, такі заходи розпочалися в тимчасово окупованому Криму, де багато громадян під час призову відмовляться воювати проти української армії та здаються в полон ЗСУ.

Всіх чоловіків у віці до 60 років, які прописані у місті Саки та Сакському районі, у період з 16 по 20 травня 2022 року викликають до військкомату для проведення звірки.

У свою чергу в ОРЛО в рамках мобілізації окупанти поінформували керівництво підприємств про те, що необхідно провести «звірку даних» жінок віком від 18 до 45 років, які мають такі спеціальності: бухгалтер, кухар, медсестра, лаборант, водій, машиніст, прибиральник”, – написала Денісова.

При цьому вона наголосила, що примусова мобілізація заборонена міжнародним гуманітарним правом, статтею 51 IV Женевської Конвенція про захист цивільного населення під час війни забороняється окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави служити в її збройних силах.

Джерело.