facebook

В Україні незабаром зміниться система оплати праці: оклад скорочуватимуть, а все інше потрібно буде заробити при виконанні норм і завдань.


У зв’язку з цим, найвищі зарплати будуть у програмістів, аграріїв, фармацевтів і генетиків.

Про це пише “Обозреватель”.

Не виключено, що в країні можуть з’явитися і нові професії, які будуть займати високі місця в рейтингу найбільш оплачуваних.

“Наприклад, автоматизація тих же аграріїв, або інших професійних сфер. Можливо, якщо у нас буде робота над вакциною від Сovid-19. Тоді точково будуть високооплачувані фармацевти, генетики, біогенетики. Але мені здається, що потенціал ринку українських працедавців не дуже великий”, – сказала HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Є й кілька сфер, які можуть стати більш прибутковими, але зарплати IT-сфери і далі будуть набагато вище всіх інших.

“Якщо раніше були вакансії, де велика частина оплати – це був стабільний оклад, і невеликий відсоток був бонусним. Тепер багато роботодавців налаштовані на те, щоб зробити постійну частину мінімальною, а відсоток – максимальним. Вони хочуть орієнтуватися на те, щоб людина більше працювала на результат. Це вигідно і роботодавцю і працівникові. Адже обидва можуть заробити набагато більше, ніж планували спочатку”, – зазначила Пашкіна.

Така система не буде стосуватися тільки сфер продажів і послуг. В інших сферах співробітники також можуть отримати заохочення, скоротивши витрати своєї компанії.