facebook

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації з COVID-19 в Україні шкільні канікули у багатьох містах розпочалися раніше запланованого часу, більш того, за словами головного санлікаря України Ігоря Кузіна, їх можуть продовжити ще на три-чотири тижні.

У всіх регіонах, як і раніше, право змінити формат навчання залишається за місцевим керівництвом, згідно з чинною епідситуацією в області. Тому зараз у різних регіонах країни школярі навчаються по-різному, пише НВ.

Так, у Києві було ухвалено рішення не йти на додаткові канікули. Школярі столиці з 1 листопада перейшли до дистанційного формату навчання. У КМДА прийняли рішення не послаблювати карантинні заходи, тому учні всіх класів навчатимуться онлайн, поки ситуація з коронавірусом не зміниться.

Зараз у Києві можуть відвідувати освітні заклади лише дошкільнята, але за умови, що 100% персоналу дитячого садка буде вакциновано.

Схожа ситуація склалася у Львові. Львівські школярі пішли на канікули з 18 жовтня. Комісією ТЕБ та НС було ухвалено рішення про те, що з 1 листопада школи Львова можуть перейти на дистанційне навчання. Так само, як і в Києві, працювати у повноцінному обсязі дозволили лише дитячим садкам, повідомив мер міста Андрій Садовий.

Канікули в Івано-Франківську, які також розпочалися 18 жовтня, вже добігли кінця. З 25 жовтня очний формат навчання повернулися ті навчальні заклади, де вакцинацію пройшли понад 80% персоналу. Але з переходом області до червоної зони, учням 5-11 класів довелося перейти в онлайн-формат, оскільки очне навчання у цій зоні дозволено лише за 100% показника вакцинації персоналу.

Як повідомляє місцеве видання “Курс”, на сьогоднішній день в Івано-Франківську лише одна школа може похвалитися таким показником – “Перша ластівка”.

У Харківській області на дистанційне навчання після канікул пішли не всі школи. У харківській обласній комісії ТЕБ та НС запропонували продовжити канікули до 7 листопада, але таке рішення ухвалили лише у 25 громадах. Як розповіла заступник директора обласного департаменту науки та освіти Ольга Алфьорова, ще 25 громад прийняли дистанційне навчання, а решта – навчаються у змішаній формі (дистанційна та очна освіта).

Рішення продовжити канікули до 7 листопада ухвалили у Волинській області. Як повідомила голова управління освіти та науки Волинської ОДА Людмила Плахотна, лише 48 навчальних закладів регіону перейшли цього тижня на дистанційне навчання, решта шкіл – продовжили канікули.

В Одесі канікули у школах розпочалися за графіком Міністерства освіти, а до цього учні перебували на дистанційному навчанні. У п’ятницю, 29 жовтня, міська влада рекомендувала продовжити канікули для одеських школярів до 7 листопада.

Така сама ситуація склалася у школах Житомира та Запоріжжя. Там також учні повернутися до навчання лише за тиждень. До речі, у Запоріжжі, відпочинок для учнів продовжують вже вдруге, до цього канікули продовжували з 23 по 31 жовтня.

У Чернівецькій області місцева комісія ТЕБ та НС запропонували навчальним закладам продовжити навчання у дистанційному форматі до стабілізації ситуації з коронавірусом у регіоні.

Джерело.