facebook

МОЗ попереджає українців про штрафи до 3400 за виклик з симптомами COVID-19: “Приїдьте, послухайте”


Українці все частіше викликають бригаду медиків на неіснуючі симптоми

В п’ятницю 29 жовтня на офіційній сторінці у facebook Міністерства охорони здоров’я України з’явився пост, у якому зазначається, що у зв’язку із пандемією COVID-19 кількість викликів до “швидкої” зросла у кілька разів.
Нещодавно МОЗ вже пояснювало, що приводом для госпіталізації можуть стати такі чинники:

  • Біль у грудній клітці
  • Важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності
  • Сатурація з рівнем кисню в крові менше 92%. Для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр
  • Порушення свідомості

Інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта
Але на жаль, українці сприйняли це повідомлення як легкий шлях для виклику медбригади і повідомляють диспетчерам вказані симптоми задля того, щоб медии прибули до хворого, який насправді їх не має. Зокрема, викликаючи “швидку”, люди вказують низьку сатурацію, біль у серці тощо. Але після прибуття до можливого пацієнта, з’ясовується, що названих симптомів немає. Особливо відмічаються випадки, коли пацієнти навмисно приховують симптоми COVID-19, та називають зовсім інші. На такі виклики бригада може приїхати без захисного обладнання і інфікуватися від хворого.

Повідомлення МОЗ, скриншот facebook.com/moz.ukr
У пості черговий раз нагадується, що в першу чергу хворий повинен звернутися до сімейного лікаря, який визначає, чи потрібна госпіталізація або достатньо буде амбулаторного лікування.

Зазначається, що перш ніж викликати бригаду “швидкої” без існуючих на то причин, треба розуміти, що хтось може не дочекатися рятівної команди, хоча вона дійсно йому потрібна. А хибні виклики обкладаються штрафами від 850 до 3400 гривень.

Джерело.